Ágyrács magassága 7 cm
Kiválasztott szűrők
- 7 cm
- Mindet törölni

Az egészséges alváshoz nem elég csak a megfelelő matrac kiválasztása, fontos szintén az ágyrács is, ami megfelelő működést és hosszú élettartamot biztosít a matracnak. Az ágyrács minősége nagyban befolyásolja a matrac ortopédiai és szellőzési tulajdonságait.
Préselt fa vagy egyéb merev lap felhasználása matrac alátétnek lehetetlenné teszi a szellőzést. Ebből az okból kifolyólag a matrac rövid időn belül nem csak nedvessé, de penészessé is válhat. Mindez megelőzhető egy minőségi ágyrács megvásárolásával.
AZ ÁGYRÁCSOK ALAPVETŐ FELOSZTÁSA
Az ágyrácsok két alapvető csoportra oszthatók fel - lamellás és szegmentált . A lamellás ágyrácsok a lécek elhelyezésében, szélességében és számában különböznek, továbbá a lécek egymás közti távolságában és merevségi beállításában is.
Magasabb kategóriát képeznek a szegmenses ágyrácsok a rugalmas test alátámasztásukkal, ami képes tökéletesen elosztani a testsúlyt. Mindkét típusú ágyrács elérhető nem állítható, manuálisan állítható vagy pedig motorosan állítható kivitelezésekben.
HOGYAN VÁLASSZUK KI A MEGFELELŐ ÁGYRÁCSOT
A matracoknál és ágyrácsoknál érvényes egy alapszabály: fontos, hogy összhangban legyenek.
A rugalmas ágyrácsokra rugalmas, jól alkalmazkodó és az ágyrács tulajdonságait nem semlegesítő matrac való. A rúgós vázú matracok alkalmasak a szilárd lécekre, mint pl. a nem állítható ágyrácsok rugalmas léc csatolásokkal. Ellenkezőleg a hab alapú matracok jól alkalmazkodnak az ágyrács rugalmasságához és állíthatóságához. Így tehát használhatóak a nagyon rugalmas és állítható ágyrácsokkal.
AZ ÁGYRÁCS EGÉSZSÉGÜGYI JELENTŐSÉGE
A rugalmas ágyrácsok biztosítják a test bizonyos részeinek az ágy különböző részeinél a szükséges puhaságot, illetve ellenkezőleg a merevséget. A gerinc így a természetes formájában marad, feküdjünk háton, vagy akár oldalt is. A matrac és alátétje rugalmasan követik a test vonalait, nincs nyomás gyakorolva a csípőre és az izmokra, ezért kényelmesen alszunk anélkül, hogy szükségünk lenne átfordulnunk.
Ha az ágy túl kemény, akkor nem természetes nyomás jön létre a csípőre és a hátgerincre, ami így nem megfelelő alakot vesz fel. |
Ha az ágy túl puha, akkor a test túlságosan besüllyed, a gerinc nem természetes módon görbül meg és az izmok vagy túl meg vannak feszülve, vagy pedig túl össze vannak nyomódva. A belső szervek szintén túlságosan meg vannak nyomóda, így nem képesek kellően regenerálódni. |
A megfelelő megoldást a rugalmas ágyrácsok jelentik, amelyek a szükséges helyeken megmerevednek, illetve megpuhulnak, alkalmazkodnak a test vonalaihoz és megfelelő pózban tartják a hátgerincet. |